Ostatnio dodane

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas 1 140 443 gości
Na stronie znajduje się 5 gości

Miejsce spotkań VIA REGIA

15.06.2011

 VIA REGIA sculptura  nawiązuje do idei  korzystania z "Drogi Kultury Rady Europy", której celem jest promowanie współczesnych dzieł sztuki wzdłuż trasy polsko - niemieckiej.

Idea utworzenia „Via RegiaSculptura” polega przede wszystkim na propagowaniu i umacnianiu regionalnej tożsamości kulturalnej oraz zapewnieniu pracy edukacyjnej. Powstanie Europejskiej Drogi Sztuk, zatytułowanej „Via Regia” to nic innego jak historyczna trasa handlu, pielgrzymek, wojny i migracji mająca ponad 2000 lat, łącząca osiem krajów europejskich od Hiszpanii po Ukrainę.

 

W celu rozwoju i promocji projektów artystycznych wzdłuż trasy „Via Regia” w Lubskim Domu Kulturyzostanie powołane biuro organizacyjne, które będzie zajmowało się organizacją spotkań dla polskich i niemieckich artystów. W tym również celu będą nawiązywane  kontakty  partnerskie pomiędzy polsko-saksońskimi organizacjami, stowarzyszeniami i instytucjami kultury. Dotyczy to zarówno szeroko rozumianej współpracy sąsiadujących ze sobą miast i gmin oraz partnerskiej aktywności artystów z terenu Saksonii i Województwa Lubuskiego. 

 

Współpraca polsko-niemieckich artystów symbolizuje współistnienie polsko-saskich miast. W Saksonii na Via Regia artyści będą sie spotykać na, forach dyskusyjnych, seminariach orazkonferencjach w celu wymiany pomysłówi doświadczeń. Utworzenie Miejsca Spotkań dla VIA REGIA w Lubskim Domu Kultury będzie szansą na rozwój drogi dla spotkań różnych osób i środowisk twórczych zmierzających do odkrywania perełek kultury i piękna Ziemi Lubuskiej oraz przyjaznej Saksonii.

 
(ulotki z konferencji w dziale pliki do pobrania)
 
Wersja dla niedowidzących
Lubsko
ldk
Kamenz
Sculptura
Via Regia
Via Regia News